تیم منتخب ایرانی‌های هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا

منو های سایت

آخرین ارسال های انجمن


 

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روزهای دوشنبه و سه شنبه در منطقه غرب برگزار شد و تیم های ایرانی در چهار بازی خود 2 پیروزی خانگی و 2 تساوی خارج از خانه مقابل حریفان اماراتی کسب کردند. ورزش سه نفرات برتر تیم های ایرانی در این هفته را بررسی کرده است و این 11 بازیکن به تیم منتخب هفته راه پیدا کرده اند.

 

 

سیدحسین حسینی (استقلال)

 


سیدحسین حسینی بی تردید یکی از بهترین سیوهای هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا را به نام خود ثبت کرد. در دقیقه 76 بازی داور به اشتباه یک پنالتی به نفع العین گرفت که مارکوس برگ پشت ضربه رفت اما سیدحسین حسینی با یک دبل سیو دیدنی موفق شد دروازه تیمش را بسته نگه دارد تا آبی ها از حریف قدرتمند خود عقب نیفتند. هرچند سیدحسین در این بازی روی گل اول مقصر بود و البته دو گل دریافت کرد؛ اما واکنش او روی پنالتی العین آنقدر خوب بود که تردیدی برای انتخاب بهترین گلر هفته باقی نگذاشت.
البته در این هفته از لیگ قهرمانان آسیا  عملکرد ژردی آلمیدا دروازه بان تراکتورسازی و البته رشید مظاهری هم بسیار خوب بود؛ اما واکنش فوق العاده حسینی روی پنالتی اول العین، باعث شد او به عنوان دروازه بان هفته انتخاب شود.

 


صادق محرمی (پرسپولیس)

 


مدافع راست جوان پرسپولیس یک روز فوق العاده را در ترکیب این تیم پشت سر گذاشت و با حرکات تکنیکی خود هواداران تیمش را به وجد آورد. محرمی که زمزمه جدایی‌اش در پایان فصل به صورت جدی شنیده می‌شود، با این عملکرد بیش از پیش مسوولان دیناموزاگرب را به خرید خود مشتاق کرد. محرمی که به دلیل مصدومیت و بیماری دیدار دربی و بازی قبلی در لیگ قهرمانان مقابل السد را از دست داد، با حضور کاملا موثر خود یک روز سخت را برای بازیکنان سمت چپ الوصل شکل داد تا نام شماره 2 این تیم کاملا در ذهن آنها شکل گیرد و برای بازی برگشت به دنبال راهی برای کنترل و مهار وی باشند. حضور به موقع در فاز تهاجمی و شکل دادن زوج موثر با فرشاد احمدزاده و خنثی کردن حملات الوصل در سمت راست اتفاقی بود که به بهترین شکل ممکن از پس آن برآمد.

 

 

خالد شفیعی (ذوب آهن)

 


خالد شفیعی اگرچه در بازی های نخست خیلی با سایر بازیکنان ذوب آهن هماهنگ نبود اما رفته رفته با رسیدن به شرایط مطلوب توانسته یکی از مهره های کلیدی تیمش شود. او در قلب خط دفاع ذوب آهن در لیگ قهرمانان مقابل الوحده نیز نمایش مطلوبی ارائه کرد و نتیجه این عملکرد خوب خط دفاع ذوب آهن پایان بازی بدون گل خورده بود. شفیعی در بازی مقابل الوحده حملات محدود این تیم را به کمک یار دفاعی خود خنثی کرد تا صحنه‌ خطرناکی بر روی دروازه تیمش ایجاد نشود. او همچنین با اضافه شدن به خط حمله روی ضربات ایستگاهی خط دفاع حریف را هم آزار داد؛ ضمن اینکه با پرتاب اوت های دستی در کنار زمین موقعیت هایی را برای ذوب آهن ایجاد کرد.

 


حمید بوحمدان (ذوب آهن)

 


حمید بوحمدان، بازیکنی که سابقا در پست هافبک میانی بازی می کرد، در حال حاضر چند بازی است که در سمت چپ خط دفاعی ذوب آهن ایفای نقش می کند و در دیدار مقابل الوحده امارات نیز در همین پست به میدان رفت. بوحمدان در فاز دفاعی عملکرد خوبی داشت و تاثیر مناسبی در کلین شیت ذوب آهن به عنوان یکی از عناصر دفاعی این تیم داشت. همچنین او در حرکات رو به جلو خواسته های کادرفنی ذوب را برآورده کرد. در مجموع نمایش قابل قبول بوحمدان در این منطقه از زمین باعث شد تا شایسته حضور در تیم منتخب ایرانی های هفته سوم لیگ قهرمانان باشد.

 


حسین ماهینی (پرسپولیس)

 


مدافع راست سابق اکنون در پست هافبک دفاعی نیز توانسته به خوبی انتظارات را برآورده کند و در روزی که محسن ربیع خواه بعد از مدت‌ها نیمکت نشین شد، به عنوان زوج کمال کامیابی‌نیا یک روز فوق العاده را پشت سر گذاشته و با کمترین درصد پاس اشتباه نقش خود را به خوبی ایفا کند. ماهینی که روزهای پر دردسری را با توجه به تغییرات مداوم پست در ترکیب پرسپولیس پشت سر می‌گذارد، این بار در چهارمین حضورش در این پست نشان داد که به خوبی قابلیت انطباق پذیری با مسوولیت‌ها را در اختیار دارد. پاس‌های موثر رو به جلو و قطع به موقع ضدحملات حریف و حضوری مداوم در فاز دفاعی این تیم، همان انتظاراتی بود که برانکو از شماره 13 تیمش داشت و ماهینی هم از پس آن برآمد.

 

 

مهدی کیانی (تراکتورسازی)

 


کاپیتان باتجربه تراکتورسازی مقابل الجزیره امارات نیز در ترکیب اصلی قرار گرفت و نمایش بی نقصی را ارائه کرد. در این بازی ارطغرول ساغلام علی طاهران را هم به ترکیب تیمش اضافه کرد تا او و مهدی مهدی پور کمی جلوتر از مهدی کیانی قرار بگیرند و در این شرایط کاپیتان سرخپوشان فضای حرکتی بیشتری داشت. کیانی در مسابقه با الجزیره با جنگندگی بالا توانست توپ های زیادی را از بازیکنان الجزیره بگیرد و حملات حریف را خنثی کند. او همچنین در بازی سازی از میانه زمین با ارسال توپ های بلند به کناره ها و پشت دفاع تیم الجزیره نقش تاثیرگذاری داشت. او چند پاس خیلی خوب برای مهاجمان تراکتور ارسال کرد که می توانست به گل تبدیل شود؛ اما با بی دقتی از دست رفت. در بازی با الجزیره نمایش مطلوب کاپیتان تراکتورسازی سبب عصبانیت بازیکنان الجزیره نیز شده بود؛ آنها در دقایقی از بازی وقتی نمی توانستند حریف کیانیِ آماده شوند، چندین خطای بد روی او انجام دادند که البته از چشم داوران دور نماند.

 

 

فرشاد احمدزاده (پرسپولیس)

 


شماره 10 پرسپولیس که بعد از دربی هشتاد و شش به شدت تحت فشار قرار داشت، بهترین اتفاق را برای خود در جدال مقابل الوصل رقم زد و توانست با گل خود حریف را به شکست سوق دهد. شادی گل منحصربفرد او که نشان از فشار یک هفته‌ای بعد از این دربی داشت، اکنون هواداران را بار دیگر با او همراه کرده است. احمدزاده که در روزهای ابتدایی فصل در نقش یک وینگر تمام کننده ظاهر می‌شد، بعد از مصدومیت تا حدود زیادی از شرایط آرمانی دور شد؛ اما توانست در جدال مقابل الوصل با حضوری به موقع در فاز تهاجمی تیمش گل اول را رقم بزند. مرد برتر دیدار پرسپولیس و الوصل که از سوی کمیته انتخاب برترین بازیکن بازی نیز، این عنوان را به خود اختصاص داد، در جدال برگشت نیز فضای مناسبی برای نمایش توانایی‌های خود در اختیار دارد تا کاملا فضا را به سود خود تغییر دهد.

 

 

فرشید اسماعیلی (استقلال)

 


فرشید اسماعیلی در لیگ قهرمانان آسیا پیراهن شماره 8 استقلال را بر تن می کند و در 2 بازی که برای این تیم به میدان رفته نمایش فوق العاده ای داشته است. او در بازی اول برابر الهلال زمینه ساز تک گل تیمش بود و بازی با العین هم اوج نمایش فوق العاده او بود.
اسماعیلی در بازی با العین پاس هر دو گل استقلال را به مامه تیام داد و باعث شد پای مهاجم سنگالی این تیم در لیگ قهرمانان هم به گلزنی باز شود. به جز این دو پاس گل، فرشید اسماعیلی در لیگ قهرمانان آسیا هم روز فوق العاده ای را پشت سر گذاشت و بارها توپ های حریف را قطع کرد.
شماره 8 استقلال در این بازی علاوه بر بازی خوب طعم ناداوری را هم چشید تا تجربه بیشتری در لیگ قهرمانان به دست آورد، جایی که او باید با شناخت بهتر نه تنها از بازیکنان حریف، بلکه از داور بازی هم کمی بترسد.  

 


سرور جپاروف (استقلال)

 


مغز متفکر تیم استقلال در دیدار مقابل العین هم شب خوبی را پشت سر گذاشت. جپاروف شاید به اندازه بازی های قبل نتوانست با پاس های کلیدی و حرکات خلاقانه اش چشم ها را به خود خیره کند اما در متن اکثر حملات آبی ها قرار داشت و در زمانی که تیم شفر صاحب توپ و میدان بود، نقطه اتکای بازیکنان استقلال بود.
از این نباید گذشت که حرکت فوق العاده ی سرور جپاروف در محوطه جریمه العین، پایه گذار نخستین گل بازی و آغاز برتری استقلالی ها مقابل حریف شد. این هافبک باهوش که 2 بار سابقه انتخاب به عنوان مرد سال آسیا را دارد، دیشب به خوبی از تجربه بین المللی اش برابر حریف قدرتمند استقلال، استفاده کرد و نقش مهمی در کسب یک امتیاز ارزشمند در خانه العین ایفا کرد.
جپاروف در بازی مقابل الهلال هم در ترکیب استقلال خوب کار کرده بود و پایه گذار حملات آبی های ایران شد. حالا خیال وینفرد شفر از حضور یک مهره بین المللی در تیمش در رقابت های آسیایی راحت شده است.

 

 

مرتضی تبریزی (ذوب آهن)

 


مهاجم گلزن و باهوش ذوب آهن یک بار دیگر تیمش را به برتری رساند و نقش اول یکی دیگر از پیروزی های ذوب، لقب گرفت. در روزی که ذوب آهن برای نزدیک شدن به صعود از گروه B نیاز به کسب برد مقابل الوحده امارات داشت، گلزن شماره یک این تیم با زدن 2 گل، سه امتیاز مهم و ارزشمند را برای تیمش به ارمغان آورد. تبریزی در نیمه اول با ضربه سر روی سانتر حسینی و در نیمه دوم با یک ضربه بغل پا از روی یک حرکت عمقی دروازه الوحده را باز کرد. البته یکی دو موقعیت خوب دیگر هم نصیب این مهاجم شد اما کم دقتی و بدشانسی او را در ثبت یک هت تریک ناکام گذاشت. تبریزی با این دبل خود را سه گله کرد و در کنار علی علیپور به بهترین گلزن تیم های ایرانی نیز تبدیل شد.

 

 

مامه تیام (استقلال)

 


استقلال بعد از مدت ها جستجو برای یک بازیکن تمام کننده، بهترین نفر را برای پست مهاجم هدف پیدا کرده است و دیگر خلا مهاجم را حس نمی کند.
مامه تیام که در بازی اول زمینه ساز تک گل تیمش بود، بعد از 2 گلی که به فولاد زد در بازی با پرسپولیس در گلزنی موفق نبود؛ اما او در بازی با العین بهترین بازیکن تیمش بود. مامه با درک بالایی که از فضای بین مدافعان دارد، دو بار موفق شد پاس های فرشید اسماعیلی را به گل تبدیل کند اما بدشناس بود که گل های او در نهایت به پیروزی استقلال ختم نشد.
تیام به جز این بازی به خوبی در جلوی زمین حفظ توپ کرد و اجازه نداد مدافعان العین از او توپ ربایی کنند تا این بازیکن موفق ترین بازیکن استقلال در بازی شب گذشته باشد.

برچسب ها : مامه تیام , پرسپولیس , استقلال , ذوب آهن , تراکتور سازی , مرتضی تبریزی , سرور جپاروف , مهدی کیانی , حمید بوحمدان , صادق محرمی , سیدحسین حسینی , تیم منتخب ایرانی‌های هفته سوم لیگ قهرمانان , 4 آبی‌پوش و 3 پرسپولیسی در جمع برترین‌ها , دیناموزاگرب , شادی گل منحصربفرد , فرشاد احمدزاده ,
بازدید : 242 تاریخ : پنجشنبه 17 اسفند 1396 | نویسنده : admin | نظرات ()

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

آمار سایت

کل مطالب : 1665
کل نظرات : 128
افراد آنلاین : 3
تعداد اعضا : 707
بازدید امروز : 659
باردید دیروز : 1,703
گوگل امروز : 20
گوگل دیروز : 64
بازدید کلی : 2,578,844

اطلاعات کاربری


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

آرشیو

کد های اختصاصی


x بستن پنجره
تبلیغات

پشتیبانی

ابزار هدایت به بالای صفحه

کاربران

اوقات شرعی

اوقات شرعی

محاسبه قبوض

نوبت دهی اینترنتی

شبکه های اجتماعیخدمات اینترنتی