تیم منتخب هفته اول لیگ برتر

منو های سایت

آخرین ارسال های انجمن


 

نخستین هفته لیگ هجدهم با پیروزی پرگل سایپا و برد ناپلئونی مدافع عنوان قهرمانی آغاز شد. در روز اول تعداد گل های بیشتری رد و بدل شد اما در روز دوم تنها در یک دیدار گل وجود داشت. نکته جالب این که نماینده دوم شهر تبریز با نام گسترش فولاد مقابل خوزستان به میدان رفت اما لوگو و پیراهن این تیم متعلق به ماشین سازی تبریز بود، همچنین پیراهن این تیم تفاوت های زیادی با فصول گذشته داشت. آبی پوشان پایتخت نیز در روزی که مهره های جوان بسیاری را روی نیمکت و در زمین داشتند، مقابل پیکانِ مجید جلالی به تساوی بدون گل رسیدند تا لیگ برای شفر و شاگردانش با یک امتیاز آغاز شود. در جدول سایپا صدرنشین است و حریف این تیم سپیدرود در قعر جدول جای دارد.

 

تیم منتخب هفته با حضور 2 نماینده از پرسپولیس و 1 نماینده از استقلال را می توانید بخوانید.

 

دروازه بان:

 

محسن فروزان(تراکتورسازی)

 

رادوشویچ گزینه اصلی بهترین دروازه بان هفته اول لیگ برتر بود، اما در عین حال محسن فروزان هم یک واکنش استثنایی در دیدار با نفت مسجدسلیمان داشت تا تیم کارشناسان ورزش سه او را در تیم هفته جای بدهد. دروازه بان تازه وارد تراکتورسازی در بازی اول تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان نقش زیادی در بسته نگه ماندن دروازه تیمش داشت. او با چند واکنش خوب توانست دو بار دروازه‌اش را در طول بازی از خطر نجات دهد و در نهایت در اولین بازی فصل کلین شیت کند. علاوه بر فروزان و رادوشویچ دروازه بان های دیگری نیز در بازی های این هفته درخشیدند، افرادی مثل رشید مظاهری در ترکیب ذوب آهن مقابل نساجی، وحید شیخ ویسی در ترکیب پیکان مقابل استقلال و احمد گوهری دروازه بان جوان پارس جنوبی که مقابل فولاد یک پنالتی گرفت و چند واکنش تماشایی داشت.

 

 

***


مدافعان:

 

سیدجلال حسینی (پرسپولیس)

 

مرد برتر خط دفاعی طی سه فصل اخیر به انتخاب کارشناسان در اولین بازی فصل نشان داد که در ۳۷ سالگی هم هیچ انگیزه‌ای برای دستیابی به موفقیت از او کم نمی‌شود. نفر اول درگیری‌های فیزیکی و هوایی در مقابل مهاجمان جوان پدیده که حمایت محمدرضا خلعتبری را هم در کنار خود می‌دیدند، یک بازی بدون دریافت گل ارزشمند را به پرسپولیس کرد.
سیدجلال حسینی که رهبر خط دفاعی و بازیکن محبوب این روزهای هواداران پرسپولیس محسوب می‌شود به نظر می‌رسد با این شرایط کار را برای مدافعان جوان لیگ برتر برای دستیابی به عنوانی که سه فصل است به خود اختصاص داده بار دیگر سخت کند. شماره چهار سرخپوشان که با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی باشگاه به خوبی از ارزش امتیازات نیم فصل اول سخت این تیم آگاه است، به دنبال این است تا بهترین نمایش را برای عبور از این بحران به جا بگذارد و در بازی اول به خوبی از پس آن برآمد.

 

 

حجت حق وردی (پیکان)

 

حق وردی ستاره تیم پیکان در خط دفاعی بود. در روزی که آبی ها تلاش زیادی برای رسیدن به دروازه شیخ ویسی کردند، سجاد مشکل پور به خوبی مقابل آن ها ایستادگی کرد و نشان داد یک مدافع مستحکم برای تیم مجید جلالی است. مدافع ۲۵ ساله تیم پیکان در نیمه دوم با تکلی استثنایی مانع از تک به تک شدن بازیکن استقلال با شیخ ویسی شد و شاید این، نقطه طلایی عملکردش در دیدار مقابل استقلال بود. او که برای دومین سال بازی در پیکان را تجربه می کند، امیدوار است بتواند عملکرد خوب در هفته نخست لیگ هجدهم را تداوم بخشد.

 

 

محمد نژاد مهدی (ذوب آهن)

 

بازیکنی کم حاشیه که همیشه متمرکز و آماده است. مدافع 25 ساله تیم ذوب آهن نیز با نمایش عالی برابر نساجی به استحکام خط دفاعی ذوبی ها کمک کرد. او همچون فصول اخیر در ترکیب اصلی سبزپوشان اصفهانی جای داشت و در جریان پیروزی مقابل نماینده مازندران، عملکرد قابل قبولی از خود ارائه کرد. او در مقابل تماشاگرانی بازی می کرد که خیلی او را دوست داشتند و شاید این نمایش فوق العاده بی سبب از تشویقهای ابتدای بازی هم نبود. اصلا نباید تعجب کرد که او کارش را از همین هفته اول بسیار خوب انجام دهد چرا که بازیکنی کم حاشیه و همیشه آماده است.

 

 

***

 

هافبک ها:

 

سینا مریدی (فولاد)



در خط هافبک فولاد سینا مریدی نقش کلیدی دارد؛ بازیکن تکنیکی و سرعتی که در اکثر حملات تیمش از کناره ها نقش دارد و به خوبی با فرارهای تند و تیزش تیم حریف را به اشتباه می اندازد. او که سال گذشته نیز یکی از نفرات اصلی فولاد محسوب می شد، لیگ هجدهم را هم خوب شروع کرد تا هواداران تیمش را راضی کند. مریدی در بازی با پارس جنوبی نیز چند بار فرار های خوبی داشت و به طور کلی عملکرد خوبی از خود در این مسابقه برجای گذاشت. او البته در طول بازی با نظر پورموسوی چند بار تغییر پست داد اما در هر جای زمین که بود، عملکرد خوبی داشت.

 

 

محسن مسلمان (ذوب آهن)

 

موهایش را به ساده ترین مدل طی چند سال اخیر تبدیل کرده بود و انگیزه در تک تک ضرباتی که به توپ می زد مشهود بود. محسن مسلمان در کنار دیگر چپ پای خاص ایران، قاسم حدادی فر میدان دار مصاف قائمشهر بودند و چه خوب از پس وظیفه اش برآمد. محسن به خوبی به عنوان یک بازیکن آزاد در زمین رفت و آمد می کرد و با رساندن توپ به مناطقی از زمین که فضا را برای بازیسازی سبزها فراهم می ساخت، توانست شادابی را به بازی تیمش تزریق کند. اگرچه که در نیمه دوم محسن کمی از محسن نیمه اول فاصله گرفت ولی در مجموع می توان مسلمان را یکی از دلایل برد ذوب آهن و بازی هماهنگ این تیم در اولین مصاف فصل قلمداد کرد. ذوب آهن امیدوار است محسن با همین کیفیت ادامه دهد و به بهترین نحو وظیفه انتقال توپ و مدیریت بازی را برعهده گیرد.

 

 

حسن بیت سعید(فولاد)

 

اگرچه احمد گوهری دروازه بان پارس جنوبی اجازه نداد ضربه پنالتی بیت سعید گل شود و او اولین بازیکن لیگ لقب بگیرد که دبل می کند اما این مهاجم باتجربه نه تنها گل اول تیمش را روی تیزهوشی به ثمر رساند که روی گل دوم فولاد نیز تاثیرگذار بود. ضربه سری که به مجتبی لطفی خورد و وارد دروازه پارس جنوبی شد را بیت سعید زد و در نهایت دروازه تیم تارتار باز شد. بیت سعید به عنوان یک وینگر چپ که در حملات عالی خودش را به دروازه حریف می رساند توانایی بالایی در حفظ توپ دارد و هر لحظه می تواند خود را در موقعیت گلزنی قرار دهد. او برای اینکه بتواند دروازه حریفان را باز کند، به یک اشتباه نیاز دارد و این موقعیت را بازیکنان پارس جنوبی در اختیارش گذاشتند و مهاجم فولاد نیز قدرش را دانست.

 

 

علی دشتی (سایپا)

 

هافبک تکنیکی سایپا که با ارائه یک بازی خوب شروعی درخشان را با تیم جدیدش تجربه کرد، یکی از سه گل نارنجی پوشان را مقابل سپیدرود به ثمر رساند. دشتی بارها با سرعت و تکنیک خوب خود نظم تیمی حریف را بهم ریخت و پایه گذار حملات تیمش بود. اوج کار دشتی در نیمه دوم بود، جایی که همکاری او با عبدالله ناصری، سمت راست نارنجی پوشان را به نقطه قوت این تیم تبدیل کرده بود. دشتی تقریبا وظایف فصل قبل علی قلی زاده را در سایپا برعهده دارد، استفاده از سرعت بالا برای انتقال توپ از دفاع به حمله و طراحی ضدحملات سایپا که در اولین ماموریت مقابل سپیدرود عملکرد موفقی داشت. او روی یکی از این حملات با همکاری زهیوی و حرکت انفرادی خودش، گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا بازی خوبش را تکمیل کند.

 

 

فرشید اسماعیلی (استقلال)

 

در غیاب ستاره های نامدار استقلال در خط هافبک و نمایش کم فروغ دیگر بازیکنان، فرشید اسماعیلی درخشش قابل توجهی در پست هافبک هجومی داشت. او با پیراهن شماره 8 تلاش بسیاری در میانه میدان و منطقه نزدیک به محوطه جریمه پیکان داشت اما از گلزنی و گلسازی ناکام ماند. با این وجود ستاره جوان تیم استقلال استحقاق حضور در تیم هفته را داشت. او در یک صحنه پاس روح الله باقری را با شوت همراه کرد که به تیر دروازه خورد اسماعیلی فصل قبل هافبک هایی مثل داریوش شجاعیان و سرور جپاروف را در کنار خود می دیدید اما دیروز در زمین بازی کاملا تنها بود.

 


***

 

مهاجمان:

 

سیامک نعمتی (پرسپولیس)

 

روزهای خوب شماره ۸۸ پرسپولیس نه از هفته اول و غیبت چهره‌های پرشمار خط میانی که از فصل گذشته استارت خورد. نعمتی در اولین بازی فصل هجدهم امیدوارکننده ظاهر شد و با دوندگی بالا و تغییر پیاپی پست، شرایط را برای تیمش در خط میانی بالانس کرد. اوج حرکت او در این بازی سهمش در دستیابی به سه امتیاز بود. توپ‌ربایی فوق العاده و حرکت سریع به محوطه جریمه جای واکنشی جز خطا توسط مدافع پدیده را نداد تا او زمینه ساز تک گل این بازی لقب گیرد.
نعمتی که در فصل گذشته در پست مهاجم نیز برای سرخپوشان به میدان رفته بود در این بازی با قدرت تکنیکی و سرعت بالایش در بیشتر مناطق زمین به کمک این تیم آمد و شبی سخت برای بازیکنان روبروی خود در استادیوم امام رضا (ع) شکل داد. هافبک تهاجمی شماره ۸۸ پرسپولیس در صورتی که این روند را در ادامه نیز حفظ کند بخش عمده دغدغه برانکو را با جدایی ستاره‌های خط میانی‌اش جبران می‌کند.

 

 

آرمان رمضانی (سایپا)



مهاجم خوش قد و قامت نارنجی پوشان که سبک بازی اش شباهت زیادی به بازی های علی دایی دارد، در بازی مقابل سپیدرود گل سوم تیمش را به ثمر رساند تا بازی خوب خود را با این گل تکمیل کند. او در نیمه اول نیز روی یک حرکت انفرادی موفق به گرفتن ضربه پنالتی به سود تیمش نیز شد که ضربه مهدی ترابی را کوروش ملکی گلر سپیدرود دفع کرد.  رمضانی که بعد از درخشش در تیم اکسین البرز از نیم فصل دوم لیگ هفدهم به جمع شاگردان دایی پیوست، در دور برگشت به مهره ثابت نارنجی پوشان تبدیل شد و موفق به زدن 5 گل هم شد. او به خوبی جای خالی محمد عباس زاده را در تیمش پر کرد و پاسخ مناسبی به اعتماد سرمربی تیمش داد. او این فصل از ابتدای راه در ترکیب ثابت تیمش قرار گرفته و این فرصت را دارد تا شانس خود را برای کسب عنوان آقای گلی بیازماید. رمضانی با استفاده از قدرت بدنی بالای خود بارها در دیدار مقابل سپیدرود در نبردهای هوایی موفق عمل کرد و در حفظ توپ در زمین حریف نیز بر مدافعان مستقیم خود غلبه داشت.

 

منبع: ورزش3

برچسب ها : سیامک نعمتی , فرشید اسماعیلی , پرسپولیس تهران , استقلال تهران , حسن بیت سعید , محسن مسلمان , سینا مریدی , تیم منتخب هفته اول هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال , رادوشویچ , تیم منتخب ,
بازدید : 220 تاریخ : شنبه 06 مرداد 1397 | نویسنده : admin | نظرات ()

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

آمار سایت

کل مطالب : 1665
کل نظرات : 128
افراد آنلاین : 2
تعداد اعضا : 707
بازدید امروز : 579
باردید دیروز : 1,703
گوگل امروز : 12
گوگل دیروز : 64
بازدید کلی : 2,578,764

اطلاعات کاربری


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

آرشیو

کد های اختصاصی


x بستن پنجره
تبلیغات

پشتیبانی

ابزار هدایت به بالای صفحه

کاربران

اوقات شرعی

اوقات شرعی

محاسبه قبوض

نوبت دهی اینترنتی

شبکه های اجتماعی



خدمات اینترنتی