close
تبلیغات در اینترنت
تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور تاثیر سوابق تحصیلی محسوب نمی شود

ADS [A1]
درباره سایت

سلام به وب من خوش آمدید دوستان و همراهان عزیز از اینکه مهمان این وب هستید بسیار سپاسگزارم منتظر نظرات سازنده ی شما دوستان هستم
موضوعات سایت
مهندسی مواد
جزوه متالورژی [189]
کارشناسی ارشد [16]
فیلم [3]
هنرستان [6]
جوشکاری [21]
معرفی سایت [8]
معرفی دانشگاه [2]
مکانیک
دایکاست [12]
ساخت و تولید [22]
فناوری اطلاعات
پروژه و جزوه [10]
کارورزی [0]
اردبیل
تاریخچه اردبیل [1]
گردشگری [32]
غذاهای اردبیل [18]
صنایع دستی اردبیل [2]
اخبار اردبیل [170]
تصویر [35]
گالری تصاویر
طبیعت [20]
حیات وحش [6]
حور [6]
دریا [5]
اتومبیل [10]
خنده دار(بدون شرح) [5]
شعر
ترکی [22]
فارسی [46]
طنز [11]
حدیث و مناجات [21]
دانلود
فیلم و سریال [6]
ترانه [46]
نوحه [9]
جزوات (عمومی) [24]
گوناگون [5]
زنگ موبایل [2]
دانستنی
گیاهان دارویی [65]
آیا میدانید(سرگرمی) [109]
سلامت [108]
معما [11]
دنیای وب
کامپیوتر [191]
موبایل [109]
نرم افزار رایانه [31]
اندروید [99]
وبسایت [25]
فنی و حرفه ای
فرزکاری [1]
کاشی کاری [1]
آبگرمکن [4]
کامپیوتر [5]
ورزشی
تصاویر [44]
اخبار [238]
دانستنی [44]
سوالات استخدام
احکام [7]
اطلاعات عمومی [8]
بانک [4]
آهنگ پیشواز
همراه اول [12]
ایرانسل [15]
رایتل [3]
اطلاعیه
تحصیلی،دانشگاهی [59]
عمومی [15]
سخنان [1]
آرشيو مطالب
تبادل لينک هوشمند
تبادل لینک هوشمند : برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان یاداشت های مهندس جوان وآدرس http://farshadfotouhi.ir/ لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

عنوان :
آدرس :
کد : کد امنیتیبارگزاری مجدد
جستجو

لینک های ورزشی

منو های سایت

آخرين ارسال هاي تالارگفتمان

 

به گزارش مهر، پس از مطرح شدن اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ و به دنبالش مصوبه جدید شورای سنجش و آموزش که حذف تاثیر قطعی و اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸، آنچه مدنظر آموزش و پرورش بود بار دیگر به تعویق افتاد. هر چند در حال حاضر ۸۵ درصد کد رشته های دانشگاهی بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می شود اما موضوع درباره رقابت بر سر ۱۵تا ۲۰ درصد د رشته هایی است که هر سال رقابت اصلی کنکور سر آنها صورت می گیرد و اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی تاثیر زیادی بر آن خواهد گذاشت. شب گذشته در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به همین موضوع پرداخته شد و عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت وزارت آموزش و پرورش و رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.

 

وی گفت: قانون مصوب سال ۱۳۹۲ مجلس تحت عنوان قانون سنجش و پذیرش دانشجو هم قانون حذف کنکور نیست. این قانون همانطور که از نامش پیداست، قانونی است که قرار بود نظام سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را تغییر دهد نه به این معنا که کنکور مطلقا حذف شود.

 

وی ادامه داد: این قانون از ۲ راه تلاش کرد تا تأثیرات کنکور را کم کند نه اینکه کنکور مطلقا حذف کند. یک راه این است که در واقع بسیاری از رشته‌محل‌ها و صندلی‌های دانشگاهی از کنکور آزاد شود و پذیرش دانشجو بر مبنای سوابق تحصیلی یعنی نمرات امتحان نهایی باشد.همچنین قانون مشخص کرده بود که تا ۵ سال آینده بعد از تصویب قانون، یعنی از سال ۹۲، ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از کنکور آزاد شود و بر مبنای سوابق تحصیلی پذیرش کنند.

 

عمادی گفت: در حال حاضر این عدد بر مبنای گزارش سازمان سنجش آموزش کشور تحقق پیدا کرده است اما این ظرفیت ها عموما خیلی هم پر متقاضی نیستند.

 

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بر روی قانون مصوب سال ۹۲ برای ظرفیت باقیمانده یعنی صندلی‌های پرمتقاضی دانشگاه‌ها، یک تمهید اندیشید و گفت  در کنار نمرات آزمون‌های اختصاصی و عمومی کنکور، سهم سوابق تحصیلی باید سالیانه افزایش پیدا کند تا جایی که سهم سوابق تحصیلی، کنکور را کمرنگ کند. در حال حاضر نیز آموزش و پرورش مجری مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و در آنچه شهریور سال ۱۳۹۲ به تصویب رسیده، آمده است که تأثیر سوابق را شورای سنجش و پذیرش دانشجو هر ساله معین و به آموزش و پرورش اعلام می‌کند و آموزش و پرورش موظف است که مطابق مصوبات این شورا، سوابق را تولید و در اختیار سازمان سنجش آموزش کشور قرار دهد.

 

عمادی اضافه کرد: این شورا از تیرماه، ۳ نوع مصوبه گذرانده است؛ در یک مصوبه گفته است که تأثیر سوابق تحصیلی ۳۰ درصد قطعی، در مهر ماه گفته ۲۰ درصد قطعی و ۱۰ درصد مثبت و دو هفته پیش گفته، تأثیر مثبت است. در قانون مصوبه سال ۹۲ گفته شده بود که سوابق تحصیلی نمرات دروس سه سال آخر متوسطه به صورت نهایی مطابق با استانداردهای شورای عالی آموزش و پرورش تعریف شود؛ همین دروس ۳ سال آخر ابهام بود که معلوم نبود کل دروس است و اگر بود باید شورای سنجش می‌گفت آموزش و پرورش از هر ۳ سال، سابقه تحصیلی تولید کند.

 

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: طبیعی است که آموزش و پرورش در سال اول اجرای قانون، از هر سه سال تحصیلی متوسطه، سابقه تولید نکرده بود پس چرا از همان سال ۹۲ شروع به اعمال سوابق تحصیلی کردند؛ بنابراین اگر اشکالی وارد است یا به خود قانون یا به شورای سنجش و پذیرش دانشجو بر می‌گردد.

 

وی ادامه داد: در اصلاحیه قانون در سال ۹۵ گفته شد تعدادی از دروس سه سال متوسطه و پیش دانشگاهی مدنظر است اما در نظام جدید پیش دانشگاهی نداریم و علی القاعده باید ۳ سال دوم متوسطه مورد نظر باشد البته در آنجا هم همه دروس را نگفته است بلکه تعدادی از دروس است؛ در هر حال اگر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، دروسی دیگری را اعلام کند، امتحان نهایی را برگزار می‌کنیم.

 

عبدالرسول عمادی اما در گفتگو با خبرنگار مهر نیز درباره موضع آموزش و پرورش در باز گرداندن تاثیر قطعی سوابق تحصیلی به تاثیر مثبت بیان کرد: مصوبه فعلی قانونی است و شورای سنجش و پذیرش اختیارات قانونی گرفتن این تصمیم را دارد. ما هم عضو آن هستیم و موضع خود را در جلسه اعلام کردیم اما با رای گیری مصوبات در این شورا تصویب می شود.

 

وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم روح قانون سنجش و پذیرش در اعمال تاثیر قطعی سوابق تحصیلی همخوان است نه تاثیر مثبت. برای همین هم در هیچ کجای قانون سنجش و پذیرش از تاثیر مثبت حرفی زده نشده مگز یک مورد در اصلاحیه این قانون. ما تاثیر مثبت را تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور نمی دانیم.

 

سرپرست معاون متوسطه اظهار کرد: تلاش ما همچنان این است برای سال های بعد تاثیر قطعی در کنکور لحاظ شود. چرا که هم تعریف سوابق تحصیلی در قانون مشخص است و هم چگونگی اعمال و افزایش تاثیر آن مشخص شده است. در این قانون هم مشکلی وجود ندارد اما از نظر ما برخی فشارهای جانبی باعث می شود قانون اعمال نشود.

 

عمادی درباره برخی ایراداتی که به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی گرفته می شود از جمله استاندارد نبودن امتحانات نهایی بیان کرد: آنهایی که ادعا دارند امتحانات نهایی استاندارد نیست باید آن را ثابت کنند. در تمام مراحل از طراحی سوال تا برگزاری و نمره دادن و فارغ التحصیلی فرایند استانداردی است. در تیرماه ۹۷ و مهر ۹۷ قانون تاثیر قطعی سوابق تحصیلی رای آورد اما به دلیل فشارها مصوبه تغییر کرد.

 

عمادی در پایان گفت: ما نیت خوانی درباره کسانی که با این قانون مخالفت می کنند نمی کنیم اما قانونی را مجلس تصویب کرده است که روحش اعمل تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور است و از سر اضطرار برای سال ۹۵ در قانون پیش بینی تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مثبت شد.

 


نویسنده : admin
دوشنبه 28 آبان 1397
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آمار کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
kahkeshandl آمار مطالب
kahkeshandl کل مطالب : 1566
kahkeshandl کل نظرات : 116

kahkeshandl آمار بازدید
kahkeshandl بازديد امروز : 905 نفر
kahkeshandl بارديد ديروز : 1,307 نفر
kahkeshandl ورودی گوگل امروز : 2 نفر
kahkeshandl ورودی گوگل ديروز : 10 نفر
kahkeshandl بازديد هفته : 6,273 نفر
kahkeshandl بازديد ماه : 43,826 نفر
kahkeshandl بازديد سال : 124,033 نفر
kahkeshandl بازديد کلي : 1,517,162 نفر

kahkeshandl وضیعت آنلاین
kahkeshandl افراد آنلاین : 5 نفر
نظرسنجی
دانشجو یا فارغ التحصیل چه رشته ای هستید؟
نظرشما درباره وبسایت ؟
اوقات شرعی
اوقات شرعی
محاسبه قبوض

نوبت دهی اینترنتی

شبکه های اجتماعی


خدمات اینترنتی
امكانات سایت


x بستن پنجره
تبلیغات