شانس‌ها و احتمالات مسافران روسیه

منو های سایت

آخرین ارسال های انجمن


 

به گزارش "ورزش سه" براساس اعلام فیفا و کمیته برگزارکننده مسابقات جام جهانی 2018 روسیه قرار بود هر تیم نام 30 بازیکن را برای حضور در رقابت های جام جهانی اعلام کند؛ اما با پیگیری کارلوس کی روش این تعداد به 35 نفر رسید. با این وصف تیم ملی ایران باید تا هفته آینده لیستی متشکل از 35 بازیکن حاضر در جام جهانی را اعلام کند و این خود می تواند یکی از چالش های مهم پیش روی تیم ملی باشد هرچند برنامه کی روش مشخص به نظر می رسد و شاید او از هم اکنون نفراتش را برای حضور در روسیه شناخته است.  کی روش در یک سال گذشته 46 بازیکن را به اردوهای تیم ملی دعوت کرده است و به نظر لیست تیم ملی تا حدودی از میان همین 46 بازیکن انتخاب شود و در این بین بازیکنانی که در اردوهای آخر پای ثابت تیم ملی بوده اند شاید شانس بیشتری برای حضور در روسیه داشته باشند.

 


شانس های حضور در روسیه


دروازه: بیرانوند و رقبایش


علیرضا بیرانوند مرد ثابت لیست های تیم ملی در بازی های اخیر بوده است. او در تمامی لیست های کارلوس کی روش در سال اخیر حضور ثابت داشته است و به نظر یکی از مردان تیم ملی در روسیه باشد. اما نفرات بعدی دروازه تیم ملی رقابت جذابی برای رسیدن به جام جهانی دارند. کی روش در آخرین اردوی تیم ملی امیر عابدزاده و رشید مظاهری را در کنار بیرانوند برای بازی با ونزوئلا و پاناما دعوت کرد و فقط به مظاهری بازی داد. کی روش قبل از آن برای دو بازی دوستانه برابر توگو و روسیه نیز چهار دروازه بان را به تیم ملی دعوت کرده بود: علیرضا بیرانوند، علیرضا حقیقی، حامد لک، محمد رشید مظاهری چهار دروازه بان منتخب کی روش بودند که باز هم بیرانوند دروازه بان اول بود و این بار حامد لک در بازی با توگو به میدان رفت. کی روش اما برای دو بازی آخر تیم ملی در دور مقدماتی جام جهانی برابر کره جنوبی و سوریه نیز چهار دروازه بان را دعوت کرد که شامل علیرضا بیرانوند، علیرضا حقیقی، حامد لک، محمد رشید مظاهری بودند. در بازی های قبلی همین مرحله و برای رودررویی با قطر و چین نیز علیرضا بیرانوند، محمدرشید مظاهری و محمدرضا اخباری را در لیست تیم قرار داد. با توجه به لیست های اخیر تیم ملی و براساس احتمالات موجود می توان گفت علیرضا بیرانوند نفر اول لیست دروازه بانان تیم ملی است و رشید مظاهری دروازه بان ذوب آهن نیز شانس زیادی برای حضور در لیست دارد. علیرضا حقیقی و حامد لک نیز در اردوهای اخیر تیم ملی حاضر بوده اند و شانس حضور در روسیه را دارند. درون دروازه اما نکته قابل توجه این است که کی روش در اردوی آخر امیرعابدزاده را جایگزین علیرضا حقیقی کرد و این دروازه بان جوان نیز این شانس را پیدا کرد تا نامش را در میان مسافران روسیه ببیند. اما به این جمع می توان سوشا مکانی را هم اضافه کرد که در اردوی تیم ملی در کشور ایتالیا قبل از بازی با کره حضور یافته بود. 

 

 


دفاع: نفرات ثابت 4 بازی آخر


میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، رامین رضائیان، روزبه چشمی، سعید آقایی، سید جلال حسینی، احسان حاج صفی و وریا غفوری مدافعان منتخب کی روش در دو مسابقه آخر تیم ملی برابر ونزوئلا و پاناما بودند. در دو بازی دوستانه قبل از آن برابر روسیه و توگو نیز احسان حاج صفی، حسین کنعانی زادگان، سید جلال حسینی، میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، رامین رضاییان، روزبه چشمی، سعید آقایی، وریا غفوری به عنوان مدافعان تیم ملی در لیست کی روش قرار گرفتند. به غیر از محمدحسین کنعانی زادگان که به دلیل پارگی رباط دچار مصدومیت سنگین شده است بقیه نفرات در خط دفاعی مشترک هستند. همین نفرات در چهار بازی آخر تیم ملی در مرحله مقدماتی مدافعان منتخب کی روش بوده اند  کی روش برای بازی با چین و قطر هم  وریا غفوری، رامین رضاییان، پژمان منتظری، مرتضی پور علی‌گنجی، سید جلال حسینی، عزت‌الله پورقاز، محمد انصاری و  میلاد محمدی را در خط دفاع به تیم ملی دعوت کرد. در این میان محمد انصاری و عزت پورقاز در چهار بازی دوستانه تیم ملی حضور نداشتند. کی روش برای بازی با ازبکستان در مقدماتی جام جهانی نیز از رامین رضائیان، سید جلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی و سعید آقایی را در لیست تیم قرار داد. به این لیست می توان محمد طیبی را نیز اضافه کرد که در آن اردو حاضر بود.


مدافعان حاضر در اردوی تیم ملی در کشور ایتالیا و قبل از بازی های مقدماتی را اضافه کرد که به غیر از نفرات حاضر در لیست ها قبل و بعد میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، رامین رضائیان، روزبه چشمی، سعید آقایی، سید جلال حسینی، احسان حاج صفی و وریا غفوری، حسین کنعانی زادگان، پژمان منتظری، عزت‌الله پورقاز، محمد انصاری، حسین ماهینی

 

 

 

هافبک: ترکیبی با علامات سوال


کارلوس کی روش اما در بازی های اخیر تیم ملی بیشترین تغییرات را در خط هافبک داشته است. احمد عبدالله‌زاده، اکبر ایمانی، علی کریمی، اشکان دژاگه، احسان حاجی صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی و سامان قدوس در دو بازی دوستانه آخر تیم ملی نفرات خط هافبک لیست بوده اند. او برای بازی های دوستانه مقابل توگو و روسیه هم همین بازیکنان را در خط هافبک به تیم ملی دعوت کرد و تنها علی کریمی در این دوبازی حضور نداشت. در دوبازی مقدماتی برابر سوریه و کره سرمربی تیم ملی امید نورافکن، سعید عزت اللهی، احسان حاج صفی، سامان قدوس، علی کریمی، اشکان دژاگه و در بازی برابر چین و قطر، امید ابراهیمی، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌الهی، علی کریمی، مسعود شجاعی، وحید امیری را به تیم ملی دعوت کرد. در بازی با ازبکستان نیز سعید عزت اللهی، احسان حاجی صفی، علی کریمی، مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در لیست تیم ملی بودند. کی روش اما در اردوی ایران در ایتالیا داریوش شجاعیان، آندرانیک تیموریان، سروش رفیعی، کمال کامیابی نیا نیز هم در لیست تیم ملی بودند.

 

 


مهاجم: ترافیک بزرگ


کارلوس کی روش برای دو بازی آخر تیم ملی برابر ونزوئلا و پاناما علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، مهدی ترابی، رضا قوچان نژاد، سردار آزمون و وحید امیری را برای خط حمله به تیم ملی دعوت کرد. در بازی های دوستانه برابر توگو و روسیه نیز علیرضا جهانبخش، کریم انصاریفرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، رضا قوچان نژاد، سامان قدوس، سردار آزمون مهاجمان تیم ملی بودند. قبل از آن و در دوبازی آخر مقدماتی جام جهانی برابر سوریه و کره مهدی ترابی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان نژاد، کریم انصاریفرد و سردار آزمون و در بازی های برابر قطر و چین نیز وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، رضا قوچان‌نژاد، کریم انصاری‌فرد، ساسان انصاری و سردار آزمون به تیم ملی دعوت شدند. تنها تغییر این لیست نسبت به لیست های بعدی کی روش حضور کاوه رضایی به جای ساسان انصاری بوده است. رحیم زهیوی و مرتضی تبریزی نیز دو مهاجمی هستند که امسال در اردوی تیم ملی در ایتالیا حضور داشتند.

 

 


لیست 46 نفره  کی روش


کارلوس کی روش در یکسال اخیر 46 بازیکن را به اردوهای تیم ملی دعوت کرده است. این بازیکنان که در 4 بازی دوستانه آخر، اردوی ایتالیا و 5 بازی آخر تیم ملی در مقدماتی جام جهانی حاضر بوده اند این نفرات هستند: علیرضا بیرانوند، محمد رشید مظاهری، محمدرضا اخباری، علیرضا حقیقی، امیر عابدزاده، حامد لک، سوشا مکانی(دروازه بانان)، میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، رامین رضائیان، روزبه چشمی، سعید آقایی، سید جلال حسینی، وریا غفوری، حسین کنعانی زادگان، پژمان منتظری، عزت‌الله پورقاز، محمد انصاری، حسین ماهینی، محمد طیبی (مدافعان)، احمد عبدالله‌زاده، اکبر ایمانی، علی کریمی، اشکان دژاگه، احسان حاجی صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، امید نورافکن، مسعود شجاعی، احسان پهلوان، داریوش شجاعیان، آندرانیک تیموریان، سروش رفیعی، کمال کامیابی نیا(هافبک)، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، مهدی ترابی، رضا قوچان نژاد، سردار آزمون، وحید ام

برچسب ها : لیست 46 نفره کی روش , کارلوس کی روش , 35 انتخاب کی روش از 46 بازیکن منتخب تیم ملی , شانس‌ها و احتمالات مسافران روسیه , تیم ملی ایران , فدراسیون فوتبال , نفرات دعوت شده به تیم ملی ,
بازدید : 385 تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1396 | نویسنده : admin | نظرات ()

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

آمار سایت

کل مطالب : 1665
کل نظرات : 128
افراد آنلاین : 2
تعداد اعضا : 709
بازدید امروز : 196
باردید دیروز : 189
گوگل امروز : 34
گوگل دیروز : 35
بازدید کلی : 2,629,396

اطلاعات کاربری


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

آرشیو

کد های اختصاصی


x بستن پنجره
تبلیغات

پشتیبانی

ابزار هدایت به بالای صفحه

کاربران

اوقات شرعی

اوقات شرعی

محاسبه قبوض

نوبت دهی اینترنتی

شبکه های اجتماعیخدمات اینترنتی